Zespół

Zespół LovEnPeas Arabians tworzą miłośnicy koni, których łączy pasja i szacunek do nich. Wyznają zasady wzajemnego wsparcia i szczerości. Przyjaźń i zaufanie są dla nich wartościami szczególnie cennymi, prowadzą ich w stronę wspólnego celu - stworzenia miejsca w którym zwierzęta, ludzie i przyroda żyją w pełnej zgodzie.
 
Piotr Kochański
Hodowca i Trener, Właściciel

Z końmi miał do czynienia od dziecka. Jednak to inne sporty uprawiał wyczynowo.
Dla chłopaka z Bielska Białej, łatwy dostęp do beskidzkich stoków powodował, że narciarstwo było sportem, który uprawiał od dziecka. Inspirowały go także oszałamiające w czasach jego dzieciństwa międzynarodowe sukcesy Wojtka Fibaka, które dla jego pokolenia były wielką zachętą do gry w tenisa. Tym dwóm dyscyplinom, narciarstwu i tenisowi, poświęcał czas w młodości i trenował, jeździł, i grywał jako zawodnik w bielskich klubach sportowych, a potem w sekcjach AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego, i dalej po studiach, aż do dzisiaj.
Koni i wsi uczył się od ukochanego stryja swojej mamy, z którego rodziną od małego dziecka spędzał letnie wakacje w Brzózie Królewskiej, małej leśniczówce koło Leżajska. Stryj mamy, kiedyś wysoki oficer Okręgu Lwowskiego Armii Krajowej, miał „przedwojenne” wizje i sposoby, którymi kierował się wychowując swoich pięciu synów i Piotra, pilnując by młodzi chłopcy dorastali na silnych, zdecydowanych, szanujących ludzi i naturę mężczyzn. To tam, w dzieciństwie Piotr uczył się co to bryczka dwukołowa, jak zaprzęgać wóz drabiniasty, i poznawał jak smakuje jazda na oklep na zaufanym wszechstronnym koniu stryjostwa. Już w domu, w ciągu roku szkolnego, jazda konna wymagała od niego jednak większego zachodu i podróżowania. Swoje pierwsze kroki w jeździectwie stawiał w klubie Stadniny Koni w Ochabach, do której dojeżdżał ok 50 km z domu. Pewnie z tych różnych powodów, Piotr zawsze marzył o tym by mieszkać z końmi, by mieć do nich stały dostęp i żyć z tymi zwierzętami na co dzień, we własnym domu.
Te marzenia spełnił już w dorosłym życiu. Kiedy w 2003 roku nabył gospodarstwo rolne położone w centrum Kampinoskiego Parku Narodowego, 34 km od Pałacu Nauki i Kultury w Warszawie, w porozumieniu z Dyrekcją Parku rozpoczął reorganizację gospodarstwa, kontynuując je jako stadninę koni.
Dzisiaj, po 17-tu latach nauki i inwestycji, będąc wciąż także adwokatem prowadzącym jedną z największych polskich firm prawniczych (nagradzaną w kraju i zagranicą, min. przez tygodnik The Lawyer nagrodą „Firm of the Year 2020 Central Europe” - Kochanski & Partners - www.kochanski.pl) w swoim Agroturystycznym Gospodarstwie „Dwór Kochań”, hoduje konie czystej krwi arabskiej oraz prowadzi założone przez siebie Stajnie Treningowo Szkoleniowe LovEnPeas Arabians.
W LovEnPeas, w zespole trenerów i jeźdźców, Piotr ujeżdża własne, młode konie arabskie oraz przygotowuje je do startów w rajdach długodystansowych zgodnie z wieloletnimi planami hodowlano-treningowymi.
 

Diana Tavera de Kochański
Zawodniczka PZJ, Trenerka, Właścicielka

Diana, oprócz tego, że w wolnym od pracy zawodowej czasie pomaga mężowi w zarządzaniu ośrodkiem, dodatkowo trenuje i startuje w zawodach. Choć jej sportowa przygoda z końmi (nie licząc wczesnych początków w rodzinnej Kolumbii) zaczęła się niedawno, to ma już na koncie pierwsze sukcesy w sportowych rajdach konnych.
Na wiosnę 2023 roku w zawodach regionalnych w Ciosnach, w rajdzie na dystansie 20 km, w klasie L, Diana Tavera de Kochański na swojej ukochanej, 7- letniej klaczy Gambia (Kazbek – Greka), zajęła 2. miejsce, osiągając znakomitą średnią szybkość 13,53 km/h, przy maksymalnej dopuszczalnej w tej klasie prędkości 14 km/h. Kolejny miesiąc startów i w lipcu 2023 konie trenowane w LovEnPeas zdobywają szturmem podium na Zawodach Regionalnych w Walewicach, zorganizowanych tam przy Mistrzostwach Polski w Sportowych Rajdach Konnych. Diana Tavera de Kochański na Gambii zdobyła srebro w konkursie klasy P na 50 km. W sierpniu 2023 w Regionalnych Zawodach w Olsztynie Jurajskim Diana na Gambii zajęła 3 miejsce w klasie P na 40,8 km. Na rozegranych równolegle z Mistrzostwami Polski Młodych Koni Zawodach Ogólnopolskich (CEN) również na Gambii zdobyła złoty medal w klasie N, na dystansie 81,5 km. Para wygrała te zawody jadąc ze średnią prędkością 15,06 km/h na maksymalną prędkość 16 km/h, za co Gambia, oprócz złota, dostała puchar dla Najszybszego Konia Zawodów Ogólnopolskich Zawodach (CEN).
 

Leon Kochański
Jeździec, Berraiter, Luzak

Leon, przez 11 lat swojego życia, jest z końmi od zawsze. Jako malutki chłopczyk, zafascynowany, z wielką przyjemnością jeździł na grzbiecie Zorro, karego kuca szetlandzkiego, którym się zachwycił i którego zapamiętał na całe życie. W sportowym, wszechstronnym treningu dzieci w STS LovEnPeas, Leon uczestniczy od lata 2017 roku. Potrafi już dobrze poprowadzić konia w trzech chodach, a jego coraz bardziej śmiałe i pewne galopady na naszych Oreo czy Waldku (Walnut Sabrann) wzbudzają radość i uznanie otoczenia. W LovEnPeas Leon jest Opiekunen Kucy i jeźdźcem przygotowywanym do wyczynu sportowego, i jeśli uzna, że starty w konkurencjach jeździeckich to rzeczywiście to czego potrzebuje, ma w STS LovEnPeas ku temu wszelkie możliwości. Leonowi marzy się zorganizowanie większej grupy dzieci, połączonych fascynacją końmi i miłością do nich, które w duchu STS LovEnPeas i zgodnie z jej programem trenowałyby razem uczestnicząc w programie szkoleniowym dla najmłodszych.
 
 

Maria Filipska
Zawodniczka PZJ, Trenerka


Martyna Kamińska
Zawodniczka PZJ, Trenerka


Maja Wiatr
Zawodniczka PZJ, Trenerka


Adrian Drobek
Trener, Masztalerz


Władek Havrys
Kierownik Stajni, Masztalerz, Trener W Dyscyplinie Powożenie


Oksana Havrys
Stajenna, Opiekun Koni


Michał Rii
Stajenny, Opiekun Koni