Faust
sprzedany
(ARTEDY x FANTAZJA)
wałach małopolski, gniadosrokaty, 2014-05-02

Właściciel: Piotr Kochański

ARTEDY EMIR  ARCYKSIĄŻE 
EMERYCHA 
ARTYSTKA  HIPOKRYTA 
ARKADIA 
FANTAZJA  KANION  ILION 
KENIA 
FIGA  KRYM 
FUZJA 
To wałach małopolski w typie lubelskim, syn janowskiej hodowli srokatego reproduktora małopolskiego Artedy zbonitowanego na 80 pkt. Artedy to syn wybitnego ogiera Emir, obdarzony świetnym ruchem i zrównoważonym charakterem oraz przekazujący swoją srokatą maść potomstwu. W męskiej linii rodowodu Emira, w której dominuje czysta krew angloarabska docieramy do pełnej krwi francuskiego ogiera Maravedis (1941) wywodzącego się z linii prostej od Darley Arabiana (1716) – jednego z założycieli rasy pełnej krwi. Emir ukończył zakład treningowy z oceną wybitną, z dużymi zdolnościami skokowymi niestety przedwcześnie padły, pozostawił 90 koni zarejestrowanych w PZHK. Matką Emira była wybitna reprezentantka najlepszej janowskiej linii koni półkrwi – Emerycha, matka 13 źrebiąt w tym 5 ogierów i 8 klaczy. Jest to linia powstała z Dahomanów i Shagya.
Ze strony żeńskiej rodowodu Faust wywodzi się z linii m.in. klaczy Frezja, która zdobyła Iszą nagrodę na Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Warszawie w 1991 roku. Prababka Fausta to córka Frezji oraz ogiera Lotos, którego matka – Hrabina również zdobyła Iszą nagrodę na Krajowej Wystawie w Warszawie w 1988 roku.
Faust to koń bardzo odważny, wytrzymały i ufny, skoncentrowany i spokojny podczas pracy co sprawia, że jest idealnym kompanem młodych jeźdźców.