Alpess
(MERCIMURHIB KOSSACK x ALPESA)
ogier, siwy, 2019-03-02
PUREBRED

Hodowca: Marek Konopka
Właściciel: Piotr Kochański
Ród męski: Amer or. ar. 1984
Linia żeńska: Scherife or. ar. 1896

MERCIMURHIB KOSSACK MURHIB  AMER 
KACHIA 
MARINGA  NEWMARKET 
MARI 
ALPESA  PESAL  PARTNER 
PERFORACJA 
ALBIA  PERS 
ALBERTINA 
Alpess to ogier arabski będący ciekawym połączeniem krwi holenderskiej hodowli (Kossack Stud) sprowadzonego do Polski MerciMurhiba Kossack oraz polskiej klaczy Alpesa po białeckim Pesalu.
MerciMurhib reprezentuje połączenie katarskiego ogiera Murhib i rosyjskiej klaczy Maringa. Murhib to ogier, który na swoich 12 startów w gonitwach triumfował 10 razy wygrywając blisko pół miliona Euro. Nic w tym dziwnego ponieważ kontynuował on tym samym tradycje swojego ojca – Amera hodowli Saudyjskiej, który był jednym z najlepszych reproduktorów arabskich w hodowli wyścigowej. Maringa - matka MerciMurhiba, to klacz wychowywana w rosyjskiej stadninie w Tiersku. W swojej nowej ojczyźnie Holandii, do której sprowadzili ją właściciele Kossack Stud, została uznana za klacz elitarną. Maringa jest matką koni startujących w rajdach dlugodystansowych jak i w wyścigach.
Ze strony żeńskiej swojego rodowodu Alpess łączy urodę swego dziadka – czempiona i ojca czempionów – Pesala z dzielnością linii swej babki – Albii. Była to klacz nie tylko dzielna (biegała 12 razy 9 razy zajmując miejsca płatne), ale zasłyneła również jako matka multiczempiona (m.in. Wiceczempion Pucharu Narodów i Wiceczempion Polski), ogiera Altis. Dół rodowodu Alpesa jest więc kontynuacją jednej z najwspanialszych rodzin żeńskich – klaczy Algonkina, która dała początek słynnej dynastii w Janowie Podlaskim – córką Algonkiny (poza Aleksją – prababką Albii), była też legendarna Algeria, która założyła w Janowie własną rodzinę czempionów.
W LovEnPeas, kochamy Alpesa, i dajemy mu czas, by siwiejąc i trenując powoli, zmieniał się z młodego, złotogrzywego deresza w silnego, dobrze ukształtowanego atletę, gotowego na zwycięstwa, pięknego i dzielnego arabskiego ogiera, z osiągnięciami na miarę swoich dziadków.