Donna Argentina MS AA
(Regiel x Debata)
klacz małopolska, gniada, 2020-05-26

Hodowca: Sławomir Frosik
Właściciel: Piotr Kochański

Regiel Arcus  Cross 
Arkada 
Rea  Berdysz 
Rotacja 
Debata  Top Gun  Prince Ig'or 
Yuca 
Dewiza  Mikron 
Diablotka 
Donna Argentina to córka małopolskiego ogiera Regiel ze Stada Ogierów w Bogusławicach. Regiel w 2001 odbył trening wyścigowy we Wrocławiu, gdzie wygrał m.in. wyścig o nagrodę Prezydenta Wrocławia, po czym zaczął być użytkowany z wielkim powodzeniem w skokach przez przeszkody i startował przez 12 lat. Ojcem Regiela jest fenomenalny ogier Arcus ze stadniny w Rzecznej, który może pochwalić się zarówno wybitnymi wynikami sportowymi, jak między innymi dwukrotny złoty medal Mistrzostw Polski P w skokach, dwukrotny mistrz Mistrzostw Polski, jak i doskonałym potomstwem - medalistami Mistrzostw Polski, a w tym między innymi ogierem Banita, który był ogierem czołowym w SK Ochaby i Liski, a także ogierami Herb i Dekalog oraz klaczą Awelana. Z linii żeńskiej Regiela pochodzą m.in., medaliści Mistrzostw Polski i uczestnicy międzynarodowych konkursów trzygwiazdkowych: Rosario, Romina, Remus czy Rozmaryn. Regiel jest ogierem dopuszczonym do programu ochrony zasobów genetycznych rasy małopolskiej. Jest też synem epokowego Arcusa, wielokrotnego Mistrza Polski w skokach, założyciela rodu męskiego o wybitnych osiągnięciach w sporcie. Arcus startował w latach 1983-1998 pod Grzegorzem Kubiakiem zdobywając dwukrotnie tytuł Mistrza Polski Seniorów w latach 1988-89, w 1998 i w 1999 tytuł Mistrza Polski Juniorów pod Andrzejem Głoskowskim. Arcus wielokrotnie startował w polskiej ekipie narodowej w zawodach rangi CSI, CSIO w tym GP i Puchary Narodów. W SK w Ochabach ze stanówki w 1992 r. pozostawił ogiera Sebastian, który uzyskał ZT wybitny, II miejsce w czempionacie skokowym 4-latków, i V miejsce 5-latków, Autokratę wiceczempiona ZT, tytuł wybitny, obecnie własność SO w Elmshorn, Niemcy, Wolanta, Batmana, Banitę i Dr Arcusa, oraz klacze wcielone do stada matek: Bonitację i Wenerę, które także zostały sprawdzone w sporcie.

Ojciec Arcusa ogier Cross xx pozostawił wiele koni sportowych, w tym tak wybitne jak Brynów, startujący w skokach przez przeszkody DIno, startującego w WKKW Burgrafa i bardzo zasłużoną klacz SK w Ochabach – Arabellę. Cross niesie w sobie krew ogiera Dorpat xx, który dał Hangara, który jeździł CCI i startował w WKKW, Remusa – CHIO, Afragala – CHIO, Dorrita oraz ogiera Aquino xx – reproduktora o największej w Polsce ilości sklasyfikowanych koni sportowych.

Matka ogiera Arcus, klacz Arkada jest po irlandzkim ogierze Deer Leap, którego potomstwo sprawdziło się w sporcie i hodowli między innymi przez synów Deer Leap'a ogiera Labirynt xx, oraz ogiera Oltis xx.

Matka Donny Argentiny – klacz Debata ukończyła Zakład Treningowy w Bogusławicach z oceną dobrą. Debata to córka francuskiej hodowli ogiera Top Gun xo, czołowego w SK Ochaby, SK Prudnik, SK Udórz, SK Walewice. Top Gun uczestniczył w finałach czempionatu młodych koni w skokach we Francji, zajął II miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w 2000 r, był zwycięzcą Grand Prix Kraków 2001 r.

Top Gun jest m.in. ojcem klaczy Hatteria, która była Wicemistrzynią Polski w WKKW Seniorów 2010 i sześciu licencjonowanych ogierów, a w tym między innymi ogiera Biały Bór, uczestnika Mistrzostw Polski w skokach 2008, ogiera Biegacz, który zajął 3 miejsce Mistrzostw Polski Młodych Koni w skokach w 2009, ogiera Bre Gun, który zajął 2 miejsce ZT Bogusławice w 2006 roku i ogiera Łowca, 2 miejsce ZT Bogusławice w 2008.