Aktualności

TRENINGI DOSIADOWE Z ELAINE BUTTLER DLA NASZYCH JEŹDŹCÓW

2023-05-25
Mamy za sobą pierwszą klinikę dosiadową, którą poprowadziła Elaine Butler, legenda świadomego jeździectwa, wybitna brytyjska specjalistka od biomechaniki i pasjonatka koni.
 
Metody, które stosuje są niezwykle skuteczne. Elaine jest uważną obserwatorką, a jej podpowiedzi, uwagi i wskazówki dotyczące dosiadu, sposobu poruszania się i pracy mięśni jeźdźca wywołują natychmiastową i oczekiwaną reakcję konia. Dzięki temu warsztaty, które prowadzi są bardzo intensywne i szybko przynoszą efekty.

Świadome jeździectwo powstało ponad 25 lat temu i zostało rozpropagowane m. in. przez Mary Wanless BSc. BHSI, która dzięki studiowaniu wiedzy z zakresu fizyki, psychologii, sztuk walki, tańca oraz anatomii pogłębiała swoje rozumienie relacji pomiędzy jeźdźcem a koniem. I to doprowadziło ją do stworzenia unikalnej i jednocześnie bardzo efektywnej metody nauczania oraz uczenia się jeździectwa.
Świadome podejście wskazuje każdemu jeźdźcowi jak idealnie połączyć się z koniem. Dzięki temu jeźdźcy rozwijają świadomość własnego ciała, jego ruchów, ograniczeń i możliwości.

Tego się właśnie nauczyliśmy i teraz namiętnie trenujemy.

CIOSNY 2023 – SUKCESY LOVENPEAS W SPORTOWYCH RAJDACH KONNYCH

2023-04-23
Sportowe Rajdy Konne to wciąż stosunkowo nowa, ale i najszybciej rozwijająca się konkurencja jeździecka. To test szybkości i wytrzymałości, w którym liczy się wyczucie tempa oraz umiejętność sprawnego i bezpiecznego prowadzenia konia na długich dystansach.

W klasie L, na dystansie 20 km, startowała Diana Tavera de Kochański, która na swojej ukochanej Gambii zajęła 2. miejsce, osiągając znakomitą średnią szybkość 13,53 km/h, przy dopuszczalnej maksymalnej prędkości dla młodych, niedoświadczonych koni 14 km/h.
Startująca na Elberiuszu w klasie P – na dystansie 40 km – Maria Filipska zajęła 3. miejsce, osiągając jednocześnie najwyższą w tej klasie szybkość przejazdu, tj. 15,24 km/h (przy limicie prędkości 16 km/h).

Gratulujemy wszystkim. Jesteśmy z Was dumni! I trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w tym sezonie jeździeckim.

KLINIKI JEŹDZIECKIE z GONÇALO SOARES w LOVENPEAS ARABIANS

2023-03-28

Za nami pracowity i inspirujący tydzień! Zakończyliśmy dwudniowe szkolenie z Gonçalo Soares z Escola Portuguese de Arte Equestre, elitarnej Portugalskiej Szkoły Sztuki Jeździeckiej.

Gonçalo koncentrował naszą uwagę na klasycznych metodach tzw. pracy z ziemi i uczył nas pamiętać i uwzględniać naturę i umiejętności każdego konia oraz szukać harmonii między jeźdźcem a koniem.

Wykonaliśmy wszyscy sporo pracy. Mamy nadzieję że będzie ona solidną podstawą naszych dalszych treningów. A to wszystko w ramach naszych przygotowań do sezonu rajdowego w 2023.

Kochamy i szanujemy nasze konie i chcemy dalej rowijać się razem z nimi.


Harmonogram Rajdów Długodystansowych LovEnPeas w 2021

2021-03-05
Planujemy już sezon 2021. Jeśli tylko reżimy pandemiczne na to pozwolą, przygotujemy się do sezonu Rajdów Długodystansowych LovEnPeas planując zorganizowanie do trzech rajdów w klasach LL, L i P lub nawet N.
Nasze Rajdy, dla ograniczonej liczby uczestników, a w tym przede wszystkim jazda po pięknych, leśnych ścieżkach w Kampinoskim Parku Narodowym będzie niezapomnianym, sportowym przeżyciem. Zapraszamy do odwiedzania strony www.LovEnPeas-Arabians.pl i strony na Facebook’u w celu śledzenia na bieżąco wszystkich tam zawartych informacji o naszych inicjatywach.

Witamy na świecie!

2020-05-29
W nocy, 29 maja 2020 roku urodziła się klacz PinoCcina. Córka Pinotage, wspaniałej klaczy pełnej krwi angielskiej po sportowej karierze i słynnego ogiera Caccini, niepokonanego na polskich torach w wieku trzech i czterech lat. Już kilka godzin po narodzinach mogliśmy stwierdzić, że będzie to wyjątkowo bystra klacz. Czeka ją spokojne dorastanie pod najlepszą opieką, w otoczeniu stajni i padoków LovEnPeas.