Eucharis
(KURIER x ECHARA)
klacz, siwa, 2019-04-06
PUREBRED

Hodowca: STS LovEnPeas Arabians
Właściciel: Piotr Kochański
Ród męski: Ilderim or.ar. 1894
Linia żeńska: Milordka ~1810

KURIER EGIS  PENITENT 
ESTRADA 
KAZNA  ANCHAR 
KURAGA 
ECHARA  WILLIAM  ENDEL 
WILIA 
ECHMEA  DRUID 
ESTEPONA 
Eucharis to klaczka michałowskiej hodowli, wychowana w LovEnPeas Arabians, córka słynnego rosyjskiego Kuriera, ogiera urodzonego w rosyjskim Khrenovoe Stud w powiecie woroneskim (gdzie w XVIII w. hrabia Olrow wyhodował kłusaka orłowskiego). Kurier startował aż 6 sezonów, biegał 29 razy z czego 10 razy wygrał m.in. 8 nagród imiennych i był 3ci w moskiewskim Derby. Bardziej znanym w Polsce półbratem Kuriera jest niezwykle dzielny na Służewcu i również użyty w wyścigowej hodowli Kazbek z tej samej Khrenovoe Stud – zawsze plasowany na płatnych miejscach zwycięzca nagród Ofira, Cometa, Pierrota i Białki. Kurier, dzierżawiony do stadniny w Michałowie, został użyty głównie na klaczach z programu wyścigowego. Zaźrebiona nim została m.in. matka Eucharis – Echara, która ma za sobą tylko jeden sezon wyścigowy ale biegała dobrze – plasowana 5 razy na płatnych miejscach wśród 7 jej gonitw.
Echara to córka świetnie biegającego Williama, zwycięzcy nagród Tarus Arabians, Porównawczej (gdzie pokonał niepobitego Druida – dziadka Echary ze strony matki), Janowa, Sambora, Kurozwęk, Bialki, Europejczyka i Próbnej.
Jej siostrami po ojcu są m.in. Avilia z Reguła – zwyciężczyni Nagród Gazelli, Mlechy i Sahary, Sabelliny czy Sasanki oraz Om-Karma – zwyciężczyni Nagrody Europejczyka.
Ze strony matki Echara to córka michałowskiej kombinacji dzielnych – Druida oraz Estepony po pięknym i dzielnym ogierze Pepton. Pepton był nie tylko utytułowanym koniem wyścigowym (2 x tytuł wyścigowego Konia Roku, zwycięzca 11 z 16 swoich gonitw w tym 9 nagród imiennych oraz drugie miejsce w Derby) ale i Czempionem i Wiceczempionem Polski użytym w hodowli polskiej i amerykańskiej. Był ojcem przekazującym dzielność - głównie swoim wnukom (m.in. Fen, Garland, William czy świetne konie rajdowe – Gepard czy Pentagram) ale i urodę – takim czempionom użytym w światowej hodowli jak piękny Ecaho, sprzedany do Brazylii Sarmata. Pepton to również ojciec klaczy Pohulanka, która dała popularnego w Polskiej hodowli i utytułowanego międzynarodowo Czempiona Polski – ogiera Poganin. Pepton znany był również z perfekcyjnej budowy nóg i szyi, które przekazywał swoim potomkom. W wieku 21 lat został sprzedany do USA gdzie nadal był cenionym reproduktorem.